Kongres ženského podnikání

14. - 20. 3. 2022

lektorky

Lucie Harnošová

Přední česká mentorka žen zaměřená na ženskou sexualitu, sebelásku a seberealizaci. V jejím projektu Alchymie ženy prošlo online kurzy více než 35 tisíc žen, které našly svá poslání a žijí ho nejen v podnikání, ale i ve svých životech. Kromě online kurzů, pořádá workshopy, konference, retreaty v zahraničí a online summity, kde aktivně zúročuje své 20ti leté zkušenosti v podnikatelském prostředí. Neustále se vzdělává a je propagátorkou ženského stylu podnikání. Ve svých kurzech podporuje ženy v tom, aby objevily dary svého ženství a naučily se je používat tak, aby mohly žít, jako zářivé, úspěšné a finančně soběstačné ženy. Miluje svou rodinu, dobrou kávu, knížky a kytovce. 

Peníze a hojnost díky podnikání

Vše začíná v našem srdci a mysli. Každý velký úspěch začal v mysli jednoho člověka, který se odvážil snít a věřit, že je to možné. Mysli ve velkém. Nenech se odradit negativním myšlením a rozhodni se opustit svět omezení a otevři se světu hojnosti. Peníze a hojnost nejsou nutně něco, za čím se honíme, ale něco, co přitahujeme, pokud změníme naše myšlení a postoje a jdeme vstříc našim snům.

Můžeš i ty začít s online podnikáním? 

Podnikání může dělat kdokoliv, ale není pro každého. Ač to zní možná zvláštně, je to pravda a je to tak naprosto v pořádku. Pokud se podnikání dobře uchopí a se správným mentorem jdeš po cestě zkušeností a strategických postupů, stavíš pevné základy, může tě tvá práce vystřelit opravdu vysoko. Nejedná se ovšem o jednoduchý model pasivního příjmu a představa, že někam naklikám pár věcí a dále se nemusí nic dělat, je mylná. S tímto vědomím online podnikání opravdu nemusí být pro každého. Online podnikání je jako každá jiná práce, ovšem s velkou přidanou hodnotou, a tou je časová a finanční svoboda, kterou oceňujeme a chceme ve svých životech čím dál více.


Lilia Khousnoutdinová

Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Publicistka, návrhářka, cestovatelka (a duší revolucionářka), hluboce zamilovaná do Bhútánu, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Spoluzakladatelka Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o. Členka správní rady a zakládajícího týmu Nadace Šťastné Česko a Friends of Bhutan: Czech Republic.

Milionové podnikání a "moc" ženská témata


Rehana Ježková

Rehana je mentorka a koučka podnikatelek se specializací na módní a textilní branži. Jako konzultantka pomáhá začínajícím značkám přeměnit nápad a nadšení v úspěšné podnikání a již vytvořeným projektům zas vymotat se ze slepých uliček. Je zakladatelkou úspěšné značky Angel wings, která obléká nadšené šátkařky a kojicí maminky po celém světě.

Strachy a omezující přesvědčení v ženském podnikání

Jsem přesvědčená, že podnikání je jen forma manifestace toho, co prožíváme i všude jinde ve všech oblastech našeho života. Jen tou formou je tak intenzivní, že to, co jinde zvládáme přehlížet či ignorovat, se nám zde ukazuje v plné síle. Je to skvělá příležitost pro zviditelnění svých témat a práci s nimi. S tím však souvisí vylézání různých strachů. Bubáků, omezujících přesvědčení. Stává se nám to všem v různých obdobích. Jaké strachy a přesvědčení to nejčastěji jsou? Co nám ukazují a jak se s nimi dá pracovat?  O tom  si budeme povídat právě v tomto rozhovoru.


Linda Berger

Linda se rozhodla, že její největší hobby bude její dobře placené podnikání. Je zkušenou koučkou a mentorkou finančního nastavení úspěšných žen, které vede individuálně nebo v malých skupinách. Finanční mindset se učí u světoznámých a uznávaných učitelů bohatství: T. Harv Ekera, Johna Assarafa, Christie Marie Sheldon, Margaret M. Lynch, Lenky Lutonské a mnoha dalších. Je tvůrkyní onlinových kurzů na nastavení mindsetu hojnosti a peněz. Jejími kurzy prošlo už téměř 7000 žen. V intenzivním online workshopu Milionový prodejní hovor učí ženy ovládnou nejsilnější prodejní nástroj, prodejní hovor. Linda miluje svojí rodinu, luxus, lenošení, studium života a lidského potenciálu.

Buď férová nebo rovnou VIP

V přednášce chci zbourat mýtus "podnikám jako Lidl". Slevičky, neudržitelně nízké ceny a "boj" o zákazníka. Je to cesta frustrace i vyhoření. Cesta udržitelná vede férovými cenami, kterých se ženy bojí a také k VIP nebo high-end službám, kterých se ženy bojí ještě víc. Pojďme se společně podívat, co je za těmi strachy a hlavně proč to dělat jinak. Bude to fungovat i Tobě.


Veronika Hurdová

Veronika je autorkou 13 knížek a e-knížek pro děti i dospělé, z nichž většinu si vydala sama. Přes den se stará o své tři děti, po nocích píše úspěšný blog Krkavčí matka. Se svými čtenáři se setkává i naživo na besedách. Po 9leté kariéře ve výzkumu trhu odešla v roce 2015 na volnou nohu a od roku 2017 se živí už jen čistě aktivitami spojenými s jejími knihami a besedami.

Je možné se v ČR uživit jako self-publisher?

Mnoho z nás nosí v hlavě nápad na vydání vlastní knihy. Jak daleko je ale od nápadu k tomu, kdy budete držet svou knížku v rukou? Co všechno budete muset zvážit a jaké překážky vás čekají? Je možné se jako self-publisher uživit na CZ/SK trhu? A jak se podniká nyní v době koronavirové?


Anna Monsterance

 Anna Monsterance je lektorkou kurzů drátování a uměleckou drátenicí. Je spoluzakladatelkou projektu Rukodělci, ve kterém podporuje prodejce rukodělných výrobků. Sama se již více než 15 let zabývá technikou drátování, o které napsala knihu i natočila videokurz a aktivně dále tuto techniku učí online i na živých kurzech a podporuje ve své skupině Magické drátování s Monsterance. Ruční práce vidí nejenom jako příjemnou formu přivýdělku pro každého zručného rukodělce, ale i jako formu meditace, seberozvoje i odpočinku.

Z jarmarku do světa

Online svět je pro nás rukodělce mnohdy dvousečnou zbraní. Díky internetové globalizaci můžene svoje výrobky ale i know-how prodávat do celého světa. Zároveň se ale snažíme prosadit na daleko větším trhu. A máme mnoho možností a příležitostí, jak to udělat. Často tolik, že nám mnohdy nezbývá čas na to, proč jsme vlastně začali podnikat: na tvorbu samotnou. Jak se z toho nezbláznit a jaký směr si vybrat, o tom budu mluvit v tomhle rozhovoru.


Jana Svobodová

Jsem on-line markeťačka. Kombinace podnikání, života na samotě Moravských Kopanic a výchovy 4 synů mě naučila dvěma věcem: minimalismu a maximální efektivitě. A přesně to v marketingu učím své klientky. Maximum peněz za co nejméně práce. A fakt to není jenom o procesech a delegování.

Minimalistický byznys


Dana Lund

Jmenuji se Dana Lund. Učím ženy, jak řídit svůj čas s laskavostí k sobě samé a přesto (nebo právě proto!) dosahovat skvělých výsledků a mít čas na vše důležité. Mimo to jsem bývalá projektová manažerka, překladatelka a maminka tří dětí. Ještě bez dětí jsem řídila mezinárodní projeky v nadnárodní korporaci, s jedním dítětem jsem pracovala jako copywriterka, se dvěma dětmi jako lektorka soft skills a také jsem založila miniškolku pro děti. Se třemi dětmi jsem vydala knihu porodních příběhů - Příběhy zrození. Moje křestní jméno znamená v překladu „spravedlivá“ a tak se v souladu s ním snažím, aby na světě zvítězila přirozenost, zdravý rozum a laskavost k sobě i k druhým.

3 tipy jak mít na všechno moře času

Ženy jsou dnes úspěšné, výkonné, efektivní. Balacují rodinu, práci, chod domácnosti, čas pro sebe, všechno stíhají. Ale je jim v tom opravdu dobře? Fakt to stíhají? Nebo se jen strhají? Muž je spokojený, když je výkonný. Žena je výkonná, když je spokojená. Podíváme se na tři jednoduchá pravidla, která ti pomohou být spokojenější a mít čas na vše, co je pro tebe opravdu důležité. Budeme poslouchat nejen hlavu, ale i tělo. Ujasníme si, co je pro nás v životě opravdu důležité a čemu věnujeme svůj čas. A ukážeme si, proč tě heslo "když nemůžeš, tak přidej víc" okrádá o čas, energii i efektivitu, i když se tváří přesně naopak.


Lenka Eywa

Učím on-line přírodní zahrady a učím ženy přenastavit mysl na hojnost. Přestat být brzdou vlastnímu bohatství. Zdánlivě neslučitelná témata se schází v jednom zásadním bodě. Tím bodem je svoboda. A svoboda pro mě znamená, že „můžu". Že mám možnost volby. Miluju ten pocit, když vím, co jím (protože jsem si to sama vypěstovala) a miluju ten pocit, když se díky krásným příjmům můžu věnovat věcem, které jsou opravdu důležité. Svoboda ze zahrady - spojení s přírodou a taky svoboda z prožívání finanční hojnosti jsou úlevným pocitem, který chci předat co nejvíce lidem. Tou největší životní úlevou je to, že PROSTĚ MŮŽU. A tak učím, co sama opravdu žiju. Prostě praxi.

Miliony z maringotky

Dají se vydělávat milióny, když člověk žije v maringotce? "Kdybych se rozhodla čekat se startem nového podnikání na ideální podmínky, stálo by mě to několik milionů. Buď jsem mohla čekat, až budu mít skvělé zázemí, nebo jsem mohla spustit své on-line kurzy hned.“ V tomhle rozhovoru je krásně vidět střet vůle a okolností. Takové to - když chceš, ale podmínky, které máš, ti do toho hážou vidle. Pokud máš pocit, že právě teď máš v hlavě skvělý projekt, ale vůbec nemáš ty správné podmínky pro jeho spuštění, tak tenhle rozhovor určitě musíš vidět 😀


Lucie Chromá

Pracuji jako terapeutka a mentorka partnerských vztahů. Věnuji se 9 let individuálním terapiím a pomohla jsem už víc než 1000 klientkám. 5 let se specializuji na partnerské vztahy, vedu projekt Partnerské sladění. Pomáhám se vztahy především ženám. Jsem autorkou praktického online kurzu pro ženy "Cesta lásky - smysluplná komunikace s partnerem". S mým mužem Radkem společně děláme párové terapie a konzultace, živé workshopy, přednášky. Jsem tu pro tebe, abych tě naučila, jak zlepšit vaši partnerskou komunikaci z tvé strany. Věnuji se i tématům vědomé partnerské intimity a ženské cykličnosti v partnerském životě. Jak vše začlenit do běžného života a skloubit dlouhodobé spokojené partnerství s rodičovstvím. Jsem spokojená žena, milující manželka, máma ročního syna Beníčka.

Partnerova podpora v podnikání a jak si ji vykomunikovat

V rozhovoru se zaměříme na to, jak si správně vykomunikovat s partnerem své potřeby, podporu a čas pro podnikání. Co, jak a kdy s ním sdílet, aby byl na tvé straně a váš vztah netrpěl, když rozbíháš svůj projekt, nebo chceš posunout podnikání na další úroveň.


Markéta Danišová

Jmenuji se Markéta Danišová a e-mail marketingu se věnuji více než 10 let. Ve SmartEmailingu působím jako manažerka zákaznické péče a spolu se svým týmem zajišťujeme profesionální, a zároveň lidskou podporu našim klientům. Rovněž vedu vzdělávací workshopy a individuální školení. Mou srdcovou záležitostí je práce s neziskovkami, které mám ve SmartEmailingu na radost.

Největší chyby v e-mail marketingu, a jak jim předcházet

Ve videu vám ukážu nejčastější chyby v e-mail marketingu a to, jak jim předcházet. Konkrétně se zaměřím na nedostatečné sbírání kontaktů a následnou práci s nimi, používání CTA tlačítek a cílení obsahu. Víte, proč bychom si databázi kontaktů neměli kupovat? A proč se vyhýbat celoobrázkovým e-mailům a všeobecnému oslovování? Pokud si odpověďmi nejste jistí, v rozhovoru vám je prozradím.


Mgr. Magdalena Čevelová, MBA

Madla Čevelová je marketingová čarodějnice, poradkyně a mentorka. Volnonožcům a živnostníkům pomáhá rozvíjet úspěšné podnikání, ve kterém mohou být sami sebou. Vystudovala psychologii a marketing a ve své práci spojuje obojí dohromady. Nabízí marketingové poradenství, pořádá podnikatelská setkání byznys kruhy, tvoří e-knihy a on-line kurzy. Za 18 let na volné noze jejích poradenských služeb využilo už přes 800 drobných podnikatelů. Od roku 2008 píše blog o marketingu a podnikání a vždycky za úplňku vydává e-mailový zpravodaj.

Cenotvorba pro podnikatelky ve službách

Jak si nastavit cenu, se kterou budete vnitřně v souladu? Jak poznat, že je potřeba zdražit, a jak se to nebát udělat? Podle mě hrají v cenotvorbě roli hlavně dva faktory. Hodnota, kterou vnímá váš zákazník, a vaše ochota říct si o peníze. Dobrá zpráva je, že obě můžete ovlivnit. Obnáší to umět se aspoň trochu vcítit do vašeho ideálního klienta. A být ochotná se poprat se svými introjekty, předsudky a finančními bloky.


Monika Černá

Od roku 2018 pracuji na projektu Dovychovat. Nejprve jako dobrovolník, poté od roku 2021 na plný úvazek. Dovychovat je mým životním stylem. Spolu-tvořím strategii nejčastěji s mým manželem, přicházím stále s novými nápady, které dáváme v týmu do konkrétní podoby. Snažíme se o to, aby se myšlenky co nejvíce dostaly k ostatním a pomohly zlepšit jejich životy. Konkrétně pracuji na marketingu, můžete se se mnou setkat v Klubu dovychovaných rodiců, na facebooku či instagramu. Stojím také za grafickou tváří projektu. Motto: "Nikdy není pozdě začít. Nejlépe u sebe. Nejvíce mi pomohlo uvědomění, že to mám ve svých rukách. Sama jsem byla na dně, od kterého se mi postupně podařilo odrazit díky Slávečkovi a přátelům z Dovychovat, vztahy s dětmi se posunuly do jiné dimenze. Tak, jak se zlepšil život mně i mým dětem, může i vám. Naše rodina vše opravdu žije."

Výzvy partnerského vztahu, když oba tvoří on-line

Práce s mým manželem v projektu Dovychovat mě neskutečně obohacuje, je to pro mě nejvíce inspirativní muž. Spolu jsme kreativní tým. Ráda bych s vámi sdílela všechny výzvy, objevující se, když oba partneři pracují on-line. Jaké výhody a nevýhody tento stav přináší, a co jsme museli překonat jako partneři a zároveň kolegové. Nasídlím s vámi, jaké to je dlouho po půlnoci si povídat o podnikatelských nápadech, a také jak vytvořit pevnou hranici mezi osobním a pracovním životem. Věřím, že vás tento rozhovor inspiruje a dozvíte se mnohé, čemu se vyhnout.


Edita Strusková

Fyzioterapeutka, máma 3 malých dětí. Před 5 lety ji byla diagnostikována rakovina prsu. V době, kdy mladšímu synovi bylo 18m a ještě kojila a dceři necelé 3 roky. Založila blog Prsa v háji, kde se věnuje osvětě rakoviny prsu. Napsala několik průvodců léčbou rakoviny prsu. Svou zkušenost s rakovinou a profesi fyzioterapeutky propojuje v projektu Tělo v cajku, kde věnuje důležitosti zdravého pohybu a umění vnímat své tělo. Zároveň běhá, cvičí jógu, věnuje se lidem s roztroušenou sklerózou, cestuje a zkrátka se snaží žít tak, aby ji žádná nemoc nepřekvapila a věděla, že svůj život žije tak, aby nemusela litovat, když se bude ohlížet zpět.

Vezmi život do svých rukou (Ne zítra, ale dnes)

Dokud jsme zdraví, cítíme se většinou nesmrtelní, což není chyba. Ale zároveň pak máme spoustu času na vše. A věci, které toužíme podniknout, činnosti, které toužíme dělat, nebo u kterých víme, že bychom je měli dělat, protože nás mohou posunout dál případně jsou dobré pro naše zdraví, náš život celkově, odkládáme. Protože musíme chodit do práce, starat se o děti, vařit, prát, nakoupit, uklidit, zavolat mámě, postarat se o babičku, odpovědět na tento email, na támhleten telefonát...atd. Zkrátka život trávíme činnostmi, které jsou nutné, ale do života nám většina z nich radost nepřináší. Měla jsem to tak, až přišla rakovina. A mě došlo, že jediné co máme jisté, je dnešek. A jestli chceme něco udělat, tak nemá cenu to odkládat na zítra. Protože kdoví, co bude zítra. 


Lucie Svibová

Jmenuji se Lucie Svibová, jsem školitelka, mentorka a mindset certifikovaná koučka. Mojí vášní je životní rovnováha a vnitřní harmonie. Tvořím on-line kurzy osobnostního rozvoje, pořádám workshopy a setkávání žen. Jsem osobní transformační koučka a kromě osobnostního rozvoje se zabývám expertním koučinkem se zaměřením na ženský timemanagement nejen v podnikání. Svoje zkušenosti s láskou a radostí předávám od roku 2001 a pomohla jsem víc 2500 ženám. Miluji svoji práci, rodinný život, saunování a zelený čaj.

Destruktivní myšlenky a jak na ně

"Co když..!" vyhrkneš úzkostně. Všeobjímající strach prostupuje každičkou buňku tvého těla, rozpíná se, tlačí, máš pocit, že ti praskne hlava, jsi paralyzována hrůzou z toho, co by mohlo nastat. Myšlenky kmitají a nejsi schopna je ani zachytit, natož uspořádat. Strach se prudce smrštil, z žaludku máš najednou kámen, který svírá a tlačí… Nad tvým tělem i myslí převzal vládu Strach, který přišel ruku v ruce se Stresem. "Co když nebudu tak dobrá, jako ona?" My lidé jsme naprostými mistry v generování neexistujících problémů, které si vytvoříme pouze v naší hlavě. A pak tento nehmotný problém pečlivě hýčkáme a opečováváme, až z malinkého nic vypěstujeme ohromné monstrum, které se živí naším strachem, svírá nás ve své temné náruči a dusí, vysává, paralyzuje a škodí. Žádný jiný tvor na planetě se nedokáže takto systematicky ničit, jako my. Tohle monstrum se jmenuje destruktivní myšlenka. Může se k nám připlížit ve formě katastrofického scénáře, strachu z neúspěchu, srovnávání se… Když přichází je to malinké nic, které se nenápadně vetře do mysli a hlodá, sílí a zabydluje se… Chceš vědět, jak na destruktivní myšlenky? Poslechni si rozhovor a vyzkoušej nové inspirace.


Helena Mošnová

Jsem zkušená somatická terapeutka. Provázím ženy na cestě k nejniternějším tématům intimity, pomáhám jim vyléčit emoční zranění a traumata a pečuji s nimi o jejich ženské zdraví a vnitřní naladění. Ve své práci propojuji nejmodernější terapeutické přístupy (např. Somatic Experiencing) se starobylými ženskými cvičeními (např. tantra, tao). Učím ženy cvičit pánevní dno pomocí starobylých technik kominovaných s nenovějšími poznatky a závěry výzkumů a také hýčkat své tělo a duši a proměňovat své žití do toho nejlepšího prožití. Lektoruji na školách sexuální výchovu a vedu workshopy v tématech intimity a sexuality, práce s emocemi, krizí a traumatem. V terapii pracuji i s páry. Také si se ženami užívám setkání ženských kruhů, pohybových meditací a zážitkové kurzy pro matky a dcery. Mojí misí je podporovat ženy v hlubokém prožívání naplněného života skrze práci s intimitou, emocemi, ženským zdravím a vnitřním naladěním. Vidím před sebou svět plný jiskřivých žen, které tvoří svůj život ze své hluboké podstaty. A tam vedu své ženy. Od traumatu k naplnění.

Zamiluj si své (on-line) podnikání

O mé cestě od dřiny a práce 24/7 k lehkosti a tvoření. O cestě od pohrdání on-line podnikáním k obdivu a nadšení. O cestě k propojení a nalezení smyslu. I ty můžeš tvořit, pracovat a žít své dary. První krok je udělat rozhodnutí. Chceš tvořit nebo živořit? Podívej se na své nejistoty, sabotéry a vnitřní odpůrce. Najdi svou vizi a roztáhni křídla své tvorby. Ukážu ti, jak na to a co pomáhá mě.


Lucie Doležalová

Lucie je podporovatelkou žen na jejich cestě za splněnými sny. Je také partnerkou a maminkou malého stavitele všeho možného. Její cesta za vlastním podnikáním vedla přes touhu být samostatná a moct si zorganizovat rodinný čas dle svého. Vždycky chtěla podnikat, ale netušila v čem, dokud nedostala příležitost k první online spolupráci. Stala se virtuální asistentkou a brzy se díky svému nadšení a zápalu do učení se nových věcí vypracovala tak, že přestala stíhat vyřizovat poptávky po nové spolupráci. Dnes má s partnerem firmu, jejímž cílem je pomoci online podnikatelům na jejich cestě světem online podnikání a tuhle cestu jim co nejvíce zjednodušit. Od webu, přes e-mailing, prodej a členské sekce až do posledního dne kurzu. Žije své poslání a splnila si sen o vlastní firmě. Vypracovala se do pozice expertky a pomáhá i dalším virtuálním asistentkám.

I „neviditelné“ ženy mohou budovat své podnikání

Virtuální asistence je téma na vzestupu a postupně si více a více žen uvědomuje, že virtuální asistentka jim může pomoct už od začátku jejich podnikání. S Lucií jsme si povídaly o tom, že i ženy, které netouží stát před objektivem a propagovat vlastní kurzy, se mohou stát úspěšnými podnikatelkami. Mohou být schované v pohodlí svého domova (nebo třeba prosluněné na španělské pláži) a přitom podporovat jiné ženy a muže v dosahování jejich cílů. A tím si vybudovat vlastní úspěšné podnikání. Stejně jako v každé oblasti je i tady velice důležité další vzdělávání a rozvoj. Díky práci na sobě se z „obyčejné“ virtuální asistentky, může stát „nepostradatelná“ parťačka.


Petra Nejedlá

Petra Nejedlá je logopedka s celostním a respektujícím přístupem, která šíří povědomí o logopedii v souvislostech a pomáhá rodičům a jejich dětem na cestě za krásnou řečí a komunikací. Věnuje se logopedii individuální, skupinové, online i offline, je autorkou projektu Logopedie Harmoniko a několika logopedických online kurzů. Ráda podporuje řeč skrze práci s tělem, emocemi, ale i vztahy a mnoha nastaveními, která je možné s pomocí různých technik měnit. Kromě logopedie se nejraději věnuje svým třem synům a kreslení harmonizačních obrázků.

Začátek podnikání jako nekonečné slaďování

Povídání o tom, jak těžké, ale mnohdy i úsměvné je slaďování na začátku podnikání. A co že se všechno musí sladit? Rodina a práce. Online a offline. Příjem a výdej peněz. Vlastní energie, cykličnost, práce a odpočinek. Mužské a ženské energie, zejména máte-li doma manžela a tři syny a vyrážíte do podnikatelského světa... Co pomohlo a co naopak vůbec nepomohlo? A jak je to po roce? Dozvíte se v rozhovoru.


Magda Křepelková

Magda Křepelková kdysi prošla sebedestrukčním programem. Roky se snažila své nastavení změnit, den po dní bojovala s poruchou příjmu potravy. Pak ji jednou v práci přepadl muž a vyloupil „její“ poštu. Tato situace spustila sérii změn a uvědomění. Poslala ji také na seberozvojové kurzy, a díky tomu všemu se jí povedlo jednak vymanit se ze sebedestrukce, ale také se zasadit o vytvoření potřebné péče o přepadené zaměstnance v kolosu České pošty. Dnes je vyhledávanou autorkou čtyř knih opravdových příběhů, mnoha článků, podpůrných audií i videí. Věnuje se osobnímu průvodcovství. Zabývá se stinnými stránkami života, sebedestrukcí a cestou z ní, místy, za která se stydíme, kde se ukrýváme a kde se potlačujeme. Veškerou svou činnost zaměřuje na rozvoj lidského vědomí v ženských a životních tématech. Její motto: “Je možné, dostat se z nemožného.“

Překážky v podnikání - naše nejlepší hnojivo

Schopnost čelit překážkám, které se na cestě podnikání objeví určuje, kdo bude dlouhodobě úspěšný a kdo to zabalí, Kdo poroste a a kdo stagnuje nebo to zabalí. Překážky mohou být buď vnější, nebo vnitřní. Povíme si, jak k nim můžeme přistupovat tak, aby nám co nejlépe posloužily.


Irena Kubicová

Spolumajitelka rodinného penzionu Bohemian Cottage. Zabývá se jógou a jógovou terapií. Myslí si, že podnikání pouze pro peníze nestačí a nepřináší spokojenost. Má ráda krajinu, ve které žije. Neustále hledá cesty, kudy chce energie života téct. Klaní se kořenům, ale roste dál. Ráda cestuje, píše, propojuje lidi a přináší potřebná témata do veřejného prostoru. "Věřím v zázraky, které se nám před očima dějí každý den. Miluji nevšední krásu všedního dne: nesmělou sílu prvního ranního světla, válející se mlhy v krajině, vůni skal a vlhký vzduch, hořkou čokoládu, červené víno, len, pivoňky, poezii, ponoření nohou do studené vody, horkou kávu, nádech na vysokém kopci a také Stíny, které k tomu všemu patří…"

Nečekaná cesta podnikáním

Že se Vám může podnikání i přihodit? Ano, jsem důkazem 🙂 Výhody i úskalí toto, že si z jógové praxe také uděláte povolání a navíc v jednom z nejchudších regionů u nás.  Co všechno s tím souvisí a jak se to nabalilo na vytvoření rodinného penzionu v Českém Švýcarsku? Jak zacházet se svými dary a talenty, pokud chcete podnikat? O odvaze a jiných úhlech pohledu...


Blanka Sudíková

Blanka Kolářová Sudíková žije vodou a pluje na vlně poslání už 30let. Pod její značkou Plaváček dnes plavou děti i dospělí ve více než deseti městech České republiky a v jednom městě Slovenské republiky. S Blankou se můžete potkat na týdenních rodinných pobytech s plaváním, na víkendových seminářích pro páry nebo pro ženy, na prožitkových vodách pro dospělé, na individuálních terapiích “Dýchej a žij” ve vodě. Blanka vytvořila plavání s přesahem... plavání, které nabízí mnohem víc, než se na první pohled může zdát.

Z chaosu do prosperity

Blanka žije svým posláním 30 let a v kongresu se s vámi podělí o svou cestu k prosperitě. Dozvíte se o chaosu a odvaze v začátcích. Také o tom, proč její firma může stále růst a kvést. A v neposlední řadě vás v příspěvku Blanka vezme do vod hlubokých poznání sebe sama i spokojeného a naplněného života, který je tu pro nás všechny.


Martina Fallerová

pohybový specialista. 35 let pomáhá lidem najít cestu z bludného kruhu bolestí a vést opět kvalitní život. Neustále se vzdělává v pohybových, fyzioterapeutických, fasciálních a rolfingových konceptech. Vede skupinové lekce pilates a zdravých zad, osobní terapie na Pilates strojích, pořádá kurzy a semináře pro laickou a odbornou veřejnost. 7 let byla součástí lektorského týmu IQ pohyb akademie a podílela se na školení nových Pilates lektorů, vedla odborné semináře pro pohybové specialisty. Založila Školu pohybových návyků a tvoří projekty, které lidem pomáhají žít kvalitní život bez bolesti. Jejími on-line projekty za 2 roky prošlo více než 4 000 klientů a živými kurzy nespočítaně.

Z plného diáře do časové i finanční svobody


Hana Veverková

Jsem nadšená cestovatelka nejen po Evropě, ale i Jižní Americe, a v podstatě kdekoliv to jde. V Jižní Americe jsem byla už 5x, navštívila jsem různé země. Také ráda píšu a zážitky ráda podávám tak, že čtenářky mají pocit, že je zažívají se mnou. Teď o svých zážitcích i vyprávím online. Jižní Ameriku miluji a chci ukázat tuto část světa i ostatním. Kromě cestování miluji i knížky, psaní, tanec, a mnoho dalšího.

Cestováním k vlastní tvorbě

Cesta osobního rozvoje s sebou nese i poznání sebe sama. A potřeby dělat to, co si srdce žádá. Od hledání toho, co to vlastně je, až po začátek. A jak mi v tom cestování pomohlo. A jak moc mě baví psát a vyprávět o cizokrajných zemích. Přinášet vám pocit, že jste na cestách se mnou.


Niky Melia

Jsem žena, podnikatelka, manželka a máma. Žiji v německém Neandrtálu, studovala jsem v Japonsku, asistovala při projektech v Keni. Několikrát jsem byla zaměstnaná, ale svoboda je pro mě nenahraditelná životní hodnota a proto jsem již přes 15 let volnonožka. Vím, jaké to je, dělat co miluji a opět o to přijít a všechny mé úspěchy i pády mě vedou dál. Jsem tvůrkyní projektu UMĚLKYNĚ ŽIVOTA a spoluautorkou projektu KNIHY PRO ŽENY. Tančím se slovy a mluvím tancem. Jako mentorka probuzené ženské energie a průvodkyně žen učím, jak se napojit na své zdroje energie a tančit svůj život. V probuzeném těle, s probuzenou kreativitou a chutí do práce, do života, do partnerství. Miluju tanec, otužování, dobré jídlo i půst a dlouhé procházky v přírodě. 

Vnitřní kritik versus laskavost v ženském podnikání

Podnikatelky, tvůrkyně, volnonožky...  Každá z nás bezpochyby úžasná žena s ohromným potenciálem a dary, které dává světu. Proč to ale samy často nevidíme? Proč se dostavuje pocit, že to, co děláme, není dost? Proč se navzdory práci, která nás baví a naplňuje, ustupuje radost pocitu „nedostdobráctví“? Pojďme si společně posvítit na vzorce, které nás často ovládají a tělem i duší jim říct: „Vidím vás, ale řídit nechám laskavost." Posvítíme si na teorii a přidáme jednoduchou ale velmi účinnou praxi, díky které se budeme v životě i podnikání cítit lépe, s větší radostí, kreativitou i flexibilitou. Schopnost přijmout to, kde právě jsme, je často klíčem k tomu, abychom posunuly své podnikání veliký kus kupředu.


Andrea Grigerová

Mgr. Andrea Grigerová, fontolog. Učím lidi vnímat neverbální řeč písma a předávat textem nejen informace, ale i pocity a emoce. Píšu články, přednáším a školím o tom, jak nás fonty ovlivňují každý den a jak je využít jako skvělý nástroj v podnikání, marketingu, grafice, i jen tak pro zábavu.

Vdechněte svým textům duši

Víte, že text tvoří 95% obsahu vašeho webu? Přednáška o tom, jak můžete výběrem fontů změnit vše, nejen váš web.

  • Můžete si vybrat, jak se budete cítit při psaní článků.
  • Můžete si vybrat, jaké klienty si přitáhnete.
  • Můžete si vybrat, jaké klienty odradíte.
  • Můžete si vybrat, jestli chcete být samy sebou.

Mgr. Dana-Sofie Šlancarová

zakladatelka projektu Cyklická žena® a přední česká propagátorka ženské cykličnosti, spisovatelka a nakladatelka. V roce 2013 spolupřeložila a vydala knihu Mirandy Gray Cyklická žena, která dala vzniknout stejnojmennému projektu. Poté následovaly Sofiiny vlastní cyklické knihy: Balijský deník Cyklické ženy (o tom, jak se cykličnost žije v praxi), Cyklická mapa (úžasný a praktický nástroj pro poznání ženského cyklu), Návod na ženy (cyklický bestseller nejen pro muže, jehož spoluautorem je Erik Hutter) – a nově také Malá velká cyklická dívka Sára (o cykličnosti pro mladé dámy a jejich rodiče). Dana-Sofie přeložila a vydala rovněž další knihu Mirandy Gray s názvem Poselství pro ženskou duši, která doplňuje knihu Cyklická žena a velmi láskyplně ženy inspiruje ve všech čtyřech měsíčních fázích.
Dana-Sofie o cykličnosti píše, přednáší, vzdělává cyklické lektory a její nejnovější kniha o cyklické dívce Sáře vzešla z jejích populárních cyklických kurzů pro mámy a jejich dospívající dcery.

Všechny cyklické knihy najdete na (nejen) cyklickém e-shopu Lifehacking.store.

Využití ženské cykličnosti a intuice v podnikání

Taky jste si všimla, že vám spousta „dobrých rad“, ať už jde o podnikání, marketing nebo třeba váš pracovní time management, nefunguje? A víte, v čem je základní problém? Že za spoustou těchto „dobrých rad“ a „best practices“ stojí muži, kteří prostě fakt fungují jinak než my ženy! Na přednášce vám prozradím, co je ten jediný skutečně funkční time management pro ženy i jak si ustát, že všichni kolem vás jedou na ratio a logickou mysl a vy byste chtěla fungovat podle svého srdce. Je to možné (i když vám říkají, že není)! Objevte, jak můžete i v podnikání zůstat a) ženou a b) sama sebou – a díky tomu začít vydělávat víc peněz!


Saška Polarczyk

Od roku 2009 se aktivně věnuji osobnímu rozvoji – výzkumu lidských povah a struktur osobností. Proto vím, že to, co funguje jednomu, nemusí nutně fungovat druhému. Jsem autorkou Mentálních jazyků, což je zcela nová vývojová větev na poli typologie. Vyvinula jsem Mentální mapu©, díky které víte, která cesta je ta pravá pro váš typ osobnosti. Dělám s klienty osobní otypování, typologický koučink, vedu online kurz a pomáhám lidem pochopit sebe, rozvíjet se, zlepšit svůj život a také přijmout druhé lidi a posílit komunikaci. "Kolik jazyků umíš, tolikrát porozumíš."

Rozdílné typy a nastavení žen v podnikání

Víte, který způsob podnikání je pro vás ten pravý? Každý člověk je jiný typ osobnosti. Každá žena má jiné povahové rysy. Máme odlišné silné a slabé stránky. Rozdílné věci nás motivují a stresují. A proto ani podnikat nemůžeme všechny stejným způsobem. Je potřeba nastavit si podnikání podle našeho typu osobnosti. Vědět, v čem jsme silné, nikoliv pouze napodobovat způsob, jakým podnikají druzí. Pokud chceme uspět, je potřeba dát do podnikání sebe a opírat se o své silné mentální jazyky. Díky typologii Mentální jazyky můžete s jistotu říct: "Ano, takhle je pro mě správné podnikat. Je to způsob, kterým dojdu k úspěchu."


Lucie Harnošová

Přední česká mentorka žen zaměřená na ženskou sexualitu, sebelásku a seberealizaci. V jejím projektu Alchymie ženy prošlo online kurzy více než 35 tisíc žen, které našly své poslání a žijí ho nejen v podnikání, ale i ve svých životech. Kromě online kurzů, pořádá workshopy, konference, retreaty v zahraničí a online summity, kde aktivně zúročuje své 20ti leté zkušenosti v podnikatelském prostředí. Neustále se vzdělává a je propagátorkou ženského stylu podnikání. Ve svých kurzech podporuje ženy v tom, aby objevily dary svého ženství a naučily se je používat tak, aby mohly žít, jako zářivé, úspěšné a finančně soběstačné ženy. Miluje svou rodinu, dobrou kávu, knížky a kytovce. 

Co dělají úspěšné podnikatelky jinak

Ženy, které jsou známé, které obdivujeme, jsou našimi vzory a většinou velmi úspěšné podnikatelky, se tak ovšem nenarodily, ale svůj úspěch a uznání budovaly měsíce či roky. Taky kdysi začínaly, v offline či online, taky měly svoji první kampaň, možná neúspěšnou, taky chtěly stokrát skončit, když jejich prodeje nebyly takové, jaké si představovaly a většinou se v jejich životech stalo něco nepříjemného, ostatně, jako každé z nás, co je posílilo a odstartovalo nový směr. Posvítíme si na ně a řekneme si, co dělají tyto úspěšné ženy jinak a jak bychom se od nich mohly inspirovat, aby i v našem životě nastal ten dlouho očekávaný zázračný zlom úspěchu, spokojenosti a finanční stability, po kterém touží každá podnikatelka.

Jak rozjet úspěšný online projekt a žít své poslání díky skvělé komunitě

Představ si, že můžeš žít své poslání, dělat v životě věci, které tě naplňují a dávají ti smysl, být na sebe hrdá, protože sis dovolila žít své dary, dostát u toho svým životním hodnotám, postavit se strachu, abys proměnila své nejodvážnější vize ve skutečnost a obohacovat tak životy druhých. Zažij ten osvobozující pocit, kdy efektivně prolneš své poslání do své práce či podnikání a dovolíš si úspěch s tím, co děláš.

Užij si všech 7 dnů plných inspirace a praktických tipů na Kongresu ženského podnikání,

z pohodlí svého domova ONLINE a ZDARMA.